Dr hab. Piotr Tyszko oraz dr hab. Aneta Nitsch-Osuch z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego powołani przez Ministra Zdrowia do prezydium Rady Sanitarno-Epidemiologicznej

W dniu 4 grudnia 2017 roku Minister Zdrowia powołał do prezydium Rady Sanitarno-Epidemiologicznej pana dr hab. n. med. Piotra Tyszko do pełnienia fukcji przewodniczącego oraz panią dr hab. n. med. Anetę Nitsch-Osuch do pełnienia funkcji sekretarza w kadencji 2017-2020.

Rada Sanitarno-Epidemiologiczna jest organem doradczym i opiniodawczym Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawach objętych zakresem działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Rada składa się z przewodniczącego, sekretarza i 15 członków, których powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw zdrowia na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego, spośród pracowników nauki i osób posiadających wybitne przygotowanie praktyczne z dziedziny sanitarno-epidemiologicznej.
Do kompetencji Rady należy m.in. opiniowanie polskiego program szczepień ochronnych, a także wyrażanie opinii w obszarach związanych z bezpieczeństwem żywności, suplementów diety, zagrożeniami środowiskowymi.

Więcej o zadanich Rady Sanitarno-Epidemiologicznej w kwartalniku Medycyna Dydaktyka Wychowanie 2018; str. 40