VII Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej we Wrocławiu – statuetka Hipokratesa dla dr hab. Piotra Tyszko

W dniach 12-14 października 2018 roku już po raz kolejny Wrocław był stolicą lekarzy rodzinnych, gromadząc na Kongresie 1200 uczestników, wśród których nie zabrakło wykładowców z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Szczególnie miła dla nas uroczystością była inauguracja Kongresu, prowadzona przez prezydium PTMR, dr hab. Agnieszkę Mastalerz-Migas oraz dr hab. Jarosława Drobnika, w czasie której najwyższe wyróżnienie Towarzystwa, za znaczący wkład w rozwój polskiej medycyny rodzinnej, otrzymał pan dr hab. Piotr Tyszko, wieloletni kierownik Katedry Medycyny Społecznej WUM.
W kolejnych dniach sesje naukowe gromadziły licznych słuchaczy, również te prowadzone przez naszych wykładowców: dr n. med. Katarzynę Okręglicką, która zainteresowała wszystkich medycyną stylu życia, dr hab. Piotra Tyszko, który poruszył tematykę opieki koordynowanej oraz dr hab. Anety Nitsch-Osuch, wskazującej na korzyści wynikające ze szczepień ochronnych dla matki i dziecka.