Wizyta studyjna w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego realizowana w ramach projektu „Mobilność w szkolnictwie wyższym”

Zgodnie z decyzją Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzymał dofinansowanie w ramach Komponentu: Mobilność w szkolnictwie wyższym.  W ramach niniejszego programu troje pracowników Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego – dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, dr n. ekon. Magdalena Bogdan oraz dr n. inż. Katarzyna Okręglicka będzie miało możliwość realizacji wizyty studyjnej w Bergen w Norwegii.

Niniejsza wizyta odbędzie się na zaproszenie Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, z którym pracownicy Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego kontynuują kilkuletnią już współpracę. W ramach licznych spotkań planowanych na początek września b.r. odbędą się konsultacje naukowe w ramach realizowanych przez obie instytucje projektów badawczych, a także kształcenia kadry akademickiej oraz potencjalnych możliwości kontynuacji dotychczasowej współpracy.