Historia Zakładu

Historia Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM

Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego został powołany w dniu 1 października 2016 roku i powstał z połączenia dwóch jednostek wchodzących w skład Katedry Medycyny Społecznej: Zakładu Opieki Zdrowotnej (kierowanej przez dr hab. n. med. Piotra Tyszko) i Zakładu Medycyny Zapobiegawczej i Higieny (kierowanej przez prof. dr hab. n. med. Longinę Kłosiewicz-Latoszek).

Historia Zakładu jest piękna i bogata, a jej karty pisali m.in. wybitni higieniści i epidemiolodzy, również pierwszy rektor naszej Uczelni, prof. dr hab. n. med. Marcin Kacprzak.

Zachęcamy do zapoznania się z historią, nie tylko Zakładu, ale także polskiej medycyny społecznej i zdrowia publicznego, napisaną przez prof. dr hab. n. med. Henryka Kirschnera oraz dr hab. n. med. Piotra Tyszko.