Jesteś tutaj

Monorafia „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu z wykorzystaniem marketingu i komunikacji społecznej” autorstwa dr hab. Piotra Tyszko i mgr Magdaleny Bogdan

Monografia, autorstwa wybitnych znawców tematu nierówności w zdrowiu, pracowników naukowych Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej WUM. Unikatowa w kraju publikacja powstała na bazie materiałów przygotowanych w ramach Projektu Predefiniowanego w Programie PL13, współfinansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

W monografii omówiono m.in. zagadnienia dotyczące zjawiska nierówności w zdrowiu jako problemu zdrowia publicznego oraz zasad i mechanizmów ich ograniczania. Przeanalizowano Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020, który jawi się instrumentem polityki zdrowotnej oraz omówiono wybrane operacje zdrowia publicznego ważne dla realizacji strategicznego celu NPZ. Monografia zawiera także opis zastosowania marketingu i komunikacji społecznej w zdrowiu publicznym, a także model teoretyczny oraz jego praktyczną ilustrację, dot. realizacji NPZ. 

Zapraszamy do zapoznania się z monografią, która do dostępna jest w wersji elektronicznej pod poniższym linkiem http://dlibra.wum.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=1711 (tylko dla zalogowanych pracowników akademickich i studentów), a także w wersji papierowej do nabycia w Dział Redakcji i Wydawnictw WUM, ul. Pawińskiego 3.