Konferencja „Profilaktyka zakażeń w szpitalu”

W dniu 22 listopada 2018 roku odbyła się kolejna konferencja organizowana wspólnie przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego poświęcona profilaktyce zakażeń w szpitalu. Wykłady wygłosili: dr hab. n. med. Ewa Wolniewicz-Romejko z II Kliniki Ginekologii i Położnictwa WUM oraz dr n.med. Patryk Tarka z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM. Tematyka wykładów dotyczyła aktualnych zasad profilaktyki zakażeń miejsca operowanego w przypadku cięć cesarskich oraz profilaktyki zakażeń krwiopochodnych. Spotkanie zgromadziło wielu słuchaczy, wśród których byli zarówno lekarze, pielęgniarki i położne, jak i studenci II roku kierunku lekarskiego. W czasie konferencji można było sprawdzić poprawność dokonywanej dezynfekcji rąk z użyciem przeznaczonej do celów dydaktycznych lampy ultrafioletowej. Prowadząca spotkanie, dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, wyraziła przekonanie o potrzebie kontynuowania cyklu szkoleń na temat zapobiegania zakażeń szpitalnych i ich ogromne znaczenie w kształceniu przed- i podyplomowym.