Spotkanie ekspertów w dziedzinie zakażeń rotawirusowych w Rydze

Stolica Łotwy gościła w dniach 23-25 kwietnia 2019 specjalistów European Expert Meeting on Rotavirus Vaccination (EEROVAC) i Rotavirus Molecular Biology Group. Przewodniczącą komitetu organizacyjnego była prof. Dace Zawadska z Riga Stradins University. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli WHO, CDC, Fundacji Billa i Melindy Gates, sesje prowadzili m.in. prof. Timo Vesikari z University of Tempere w Finlandii), prof. Federico Martinon-Torres (Hospital Clínico Universitario de Santiago w Hiszpanii), prof. Lennart Swennson z Linkoping University w Szwecji). Polskie realia w zakresie epidemiologii zakażeń rotawirusowych i szczepień przedstawiła dr hab. Aneta Nitsch-Osuch.

Spotkanie odbywało się w przepięknych, zabytkowych wnętrzach Domu Bractwa Czarnogłowych (House of the Blackhouse), co dodawało uroku dyskusji naukowej i rozmowom kuluarowym, sprzyjając tym samym nawiązywaniu koleżeńskich kontaktów.