Studencki Nobel 2021 przyznany!

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Kategorie konkursowe Studenckiego Nobla 2021: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka , fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna. Finalistami Studenckiego Nobla w 2021 roku byli w dziedzinie medycyny i farmacji: Bartosz Szmyd (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), Hanna Karakuła (Uniwersytet Medyczny w Lublinie), Monika Łukomska (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), Hubert Mado (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), Adrian Bartoszek (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), Izabela Karpińska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), Jakub Kufel (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), Wojciech Szlasa (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), Alicja Forma (Uniwersytet Medyczny w Lublinie), Rafał Sibiak (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu). Tegorocznym zdobywcą Studenckiego Nobla został student IV roku kierunku lekarskiego Wojciech Szlasa. Laureat pokonał w trudnej rywalizacji kilkuset kandydatów! Gratulujemy!

Miło nam też poinformować, że w Jury Krajowym konkursu Studencki Nobel w dziedzinie medycyna i farmacja zasiadała prof. Aneta Nitsch-Osuch (kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM).