Wizyta studyjna w ramach programu Erasmus + Teaching Staff Mobility

W dniach 25.06 – 02.07.2021 roku dr n. ekon. Magdalena Bogdan uczestniczyła w wizycie studyjnej w ramach programu Erasmus + Teaching Staff Mobility na Uniwersytecie w Granadzie w Hiszpanii.

W ramach wizyty odbyto szereg konsultacji z pracownikami Departamentu Medycyny Prewencyjnej i Zdrowia Publicznego, Uniwersytetu w Granadzie. Dr Magdalena Bogdan zaprezentowała zarówno dorobek indywidualny jak również obszary badawcze Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM. Swoje prezentacje przedstawili także pracownicy hiszpańskiej uczelni, w tym prof. Aurora Bueno oraz dr Carmen Amezcua Prieto.  Podczas wizyty omówiono możliwości dalszej współpracy, w tym realizacji badań naukowych, wspólnego aplikowania o międzynarodowe granty badawcze oraz przygotowania publikacji naukowych. Mimo napiętego planu spotkań udało się również odwiedzić piękne miejsca Andaluzji.

Pani Doktor była pod wrażeniem gościnności i serdeczności gospodarzy wizyty oraz ich chęci dzielenia się doświadczeniami. Mamy nadzieję na rewizytę hiszpańskich naukowców na naszej uczelni.