Sukces rankingowy SKN Zarządzania w Ochronie Zdrowia

Z raością i dumą pragniemy poinformować, że w ubiegłym roku akademickim członkinie i członkowie i Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego pod kierunkiem dr n. ekonom. Magdaleny Bogdan znaleźli się wśród autorów 8 publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, a rezultat ten sprawił, że SNK Zarządzania w Ochronie Zdrowia uplasowało się na 26 miejscu w rankingu kół naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (z 249 klasyfikowanych)!

Ubiegłoroczne prace dotyczyły m.in. tematyki opieki farmaceutycznej, kompetencji personelu medycznego, wtórnej profilaktyki chorób nowotworowych, prawa do poufnej opieki medycznej. W tym roku akademickim członkowie i członkinie Koła zajmują się m.in. problematyką poziomu wiedzy medycznej wśród rodziców, wybranymi aspektami poszanowania intymności pacjentów podczas badań lekarskich, organizacją i faktyczną realizacją opieki zdrowotnej nad nastolatkami.

Działające przy Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego SKN Zarządzania w Ochronie Zdrowia zaprasza chętnych studentów WUM do współpracy.

Interdyscyplinarna formuła Koła i duża samodzielność zapewniana jego członkom i członkiniom sprawiają, że swoje miejsce w Kole z powodzeniem odnajdują adepci wszystkich WUM-owskich wydziałów: Farmaceutycznego, Lekarskiego, Lekarsko-Stomatologicznego, Medycznego i Nauk o Zdrowiu.

Podstawową formą pracy w Kole jest indywidualna lub zespołowa realizacja programu badawczego, zwykle uwieńczona publikacją w punktowanym piśmie naukowym. Studenci zainteresowani taką aktywnością „przynoszą” pomysł własny na badania lub dołączają do formującego się zespołu.

Osoby zainteresowane zaangażowaniem w prace Koła proszone są o kontakt z jego przewodniczącym – Michałem Henzlerem (michal.henzler@student.wum.edu.pl).