Dr hab. n. med. Piotr Tyszko – konsultantem wojewódzkim ds. zdrowia publicznego

Z przyjemnością informujemy, że pan dr hab. n. med. Piotr Tyszko z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM, został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego.

Konsultantów wojewódzkich powołuje wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.

Zadania konsultantów wojewódzkich obejmują: opiniowanie, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę jednostek organizacyjnych, które mogą prowadzić specjalizacje lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne; wnioskowanie do okręgowych rad samorządów zawodowych o sprawdzenie czy osoby wykonujące dany zawód medyczny, należycie pełnią swoje obowiązki; na wniosek wojewody wydawanie opinii, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny; na podstawie przeprowadzonych kontroli wydawanie opinii: czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów, spełnia niezbędne wymagania, a także opinii na temat sposobu realizacji stażu lub specjalizacji, a także wydawanie opinii na temat poziomu świadczeń zdrowotnych udzielanych przez osoby, które wykonują zawód medyczny i są zatrudnione w podmiocie leczniczym.