Habilitacja dr. n. med. Tomasza Dzierżanowskiego

W dniu 19.01.2022 roku Rada Dyscypliny Nauk Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na podstawie opinii i oceny dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego dr. n. med. Tomasza Dzierżanowskiego, podjętej przez komisję habilitacyjną w składzie: przewodniczący – prof. dr hab. n. med. Tomasz Brzostek – Uniwersytet Jagielloński (RDN), sekretarz – dr hab. n. med. Anna Klukowska – Warszawski Uniwersytet Medyczny (RDNM), członek Komisji – prof. dr hab. n. med. Tomasz Pasierski – Warszawski Uniwersytet Medyczny (RDNM) oraz recenzenci: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis – Uniwersytet Medyczny im. Karola  Marcinkowskiego w Poznaniu (RDN), prof. dr hab. n. med. Marek Wojtukiewicz – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (RDN), dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli (RDN), prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski – Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie (RDNM), oraz nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki medyczne. Tytuł osiągnięcia naukowego „Paradygmat optymalnej opieki paliatywnej – identyfikacja barier, propozycje rozwiązań, nowe możliwości i podjęte działania” związany jest z całokształtem działalności doktora Dzierżanowskiego, który w Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego założył i prowadzi Pracownię Medycyny Paliatywnej.