Nagroda dydaktyczna JM Rektora dla Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Miło nam poinformować, iż Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM został wyróżniony przez Jego Magnificencję Rektora WUM nagrodą zespołową III-go stopnia za osiągnięcia dydaktyczne za stworzenie modułu dydaktycznego pt. „Prawa Pacjenta”. Za przygotowanie niniejszego modułu odpowiedzialny był zespół w składzie dr Katarzyna Lewtak, dr Magdalena Bogdan oraz prof. Aneta Nitsch-Osuch. Moduł dotyczący praw pacjenta stanowił odpowiedź na zgłaszane potrzeby pracodawców sektora zdrowotnego, którzy wskazywali na konieczność znajomości przez studentów praw pacjenta, głównie ale nie tylko w ramach realizacji praktyk zawodowych. Moduł ten obejmuje następujące obszary tematyczne: prawa pacjenta w aktach prawnych, katalog praw pacjenta, prawa dziecka – pacjenta, prawa pacjenta w dobie pandemii COVID-19 oraz rola i zadania Rzecznika Praw Pacjenta. W celu maksymalnego upraktycznienia, autorskie materiały dydaktyczne uzupełniono o opisy dobrych praktyk w obszarze poszanowania praw pacjenta oraz sytuacji, w których te prawa zostały naruszone. W wewnętrznych ankietach ewaluacyjnych studenci bardzo wysoko oceniają moduł i podkreślają jego użyteczność. Moduł kończy się testem sprawdzającym wiedzę i uzyskaniem certyfikatu, który może być wydrukowany i okazany na życzenie pracodawcy.