Wizyta na Uniwersytecie w Granadzie w ramach program Erasmus +

W dniach 27.06 – 01.07.2022 roku dr n. ekon. Magdalena Bogdan, adiunkt Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM, uczestniczyła w wizycie studyjnej w ramach programu Erasmus + Teaching Staff Mobility na Uniwersytecie w Granadzie w Hiszpanii. Wizyta ta stanowiła kontynuację wcześniej nawiązanej współpracy z pracownikami Departamentu Medycyny Prewencyjnej i Zdrowia Publicznego, Uniwersytetu w Granadzie. Podczas wizyty zaplanowano realizację międzynarodowego projektu badawczego dotyczącego analizy porównawczej działań z zakresu polityki zdrowotnej i zdrowia publicznego w zakresie pandemii COVID-19 w Polsce i Hiszpanii. Główne cele badania to:
- identyfikacja wskaźników i zmiennych determinujących politykę zdrowotną w zakresie COVID-19 w Polsce i w Hiszpanii;
- analiza porównawcza polityki zdrowotnej wobec COVID-19 w obu krajach;
- skuteczność polityki zdrowotnej wobec COVID-19 w obu krajach.

Realizacja projektu badawczego daje możliwość przygotowania pracy badawczej, np. pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej lub współudziału w międzynarodowych publikacjach naukowych. W ramach realizacji projektu planowane są wyjazdy naukowe do Granady (Hiszpania) oraz rewizyty hiszpańskich partnerów naukowych.

Serdecznie zapraszamy studentów zainteresowanych współpracą  w ramach niniejszego projektu (kontakt z dr Magdaleną Bogdan: mbogdan@wum.edu.pl).