Jesteś tutaj

Nowa publikacja w Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego - „Koordynowana opieka zdrowotna. Od POZ – do POZ+”

Miło nam poinformować, iż pracownik naszego Zakładu, dr n. ekon. Magdalena Bogdan jest jednym z redaktorów naukowych nowo wydanej monografii pt. Koordynowana opieka zdrowotna. Od POZ - do POZ+. Pragniemy także dodać, iż współautorem jednego z rozdziałów pt. „Opieka koordynowana w systemie polityk zdrowotnych” jest dr hab. n. med. Piotr Tyszko.

Publikacja to praktyczny przewodnik wdrażania opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej. Prezentuje najważniejsze metody, narzędzia oraz wskazówki przygotowania, wdrożenia i oceny koordynowanej opieki zdrowotnej w POZ. Nie tylko opisuje autorski model opieki koordynowanej lecz także krok po kroku prowadzi przez etapy zarządzania zdrowiem populacyjnym.

Dzięki lekturze książki czytelnik dowie się m.in:

• czym są opieka koordynowana i opieka zintegrowana,

• czy zastosowanie opieki koordynowanej wpływa na realizację polityk zdrowotnych,

• jaki wpływ mają kompetencje personelu medycznego na efektywność opieki nad pacjentem w podstawowej opiece zdrowotnej,

• jakie działania należy podjąć, aby zmienić dotychczasowy model opieki zdrowotnej.

Poradnik został napisany przez praktyków, którzy dzielą się z czytelnikami doświadczeniem zdobytym w Centrum Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach, uchodzącym za prekursora opieki koordynowanej w Polsce, z którym Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego ma podpisaną umowę o współpracy naukowo-badawczej.

Książka jest skierowana do podmiotów zarządzających podmiotami leczniczymi w sektorze ochrony zdrowia, a zawarte w niej praktyczne wskazówki przydadzą się także menedżerom zespołów lecznictwa otwartego oraz pracownikom naukowym i studentom uczelni medycznych.

Zapraszamy do lektury!