Jesteś tutaj

Nowy Profesor w Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

W dniu 29 lutego 2024 r., postanowieniem Prezydenta RP, dr hab. Piotr Tyszko uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauko zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu.

Prof. Piotr Tyszko jest autorem 140 artykułów naukowych, redaktorem/współredaktorem 7 książek, autorem/współautorem 51 rozdziałów w książkach. Był promotorem 7 doktoratów.

Posiada specjalizacje w dziedzinie zdrowia publicznego, medycyny rodzinnej, organizacji ochrony zdrowia i medycyny społecznej. Jest członkiem państwowych komisji egzaminacyjnych w dziedzinie zdrowia publicznego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, medycyny rodzinnej.

Jest cenionym wykładowcą zagadnień zdrowia publicznego i zarządzania. Prowadził wykłady na Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Wychowania Fizycznego, w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie, Centralnym Szpitalu Kliniczny MSWiA, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, – aktualnie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem „Za zasługi dla I Wydziału Lekarskiego WUM”. Wyróżniony „Statuetką Hipokratesa” przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. Otrzymał wiele nagród naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych Rektora WUM oraz nagrodę zespołową naukową I stopnia Rektora Szkoły Głównej Handlowej.

Aktualnie pełni funkcje Przewodniczącego Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym, jest członkiem Rady Naukowej Narodowego Instytutu Zdrowia – Państwowego Zakładu Higieny – Państwowego Instytutu Badawczego

oraz v-przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Pełni funkcje konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie Zdrowia Publicznego w woj. mazowieckim. Jest redaktorem działu zdrowie publiczne w polskim czasopiśmie z Listy Filadelfijskiej - Annals of Agricultural and Environmental Medicine.

Pracuje w Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego od początku istnienia tej jednostki, która miała różne formy organizacyjne i nazwy, pełniąc w niej w przeszłości funkcje kierownicze.

Nowemu Profesorowi życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych oraz dużo zdrowia!