Granty naukowe dla Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Pragniemy z dumą i radością poinformować o aktywności naukowej członków SKN Zarządzania w Ochronie Zdrowia działającego przy Zakładzie Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM (kierownik: prof. Aneta Nitsch-Osuch, opiekun Koła: dr n. ekonom. Magdalena Bogdan).

W roku akademickim 2023/2024 w naszym Zakładzie studenci i doktoranci realizują następujące projekty naukowo-badawcze finansowane w ramach mini-grantów studenckich WUM:

1. "Przewidywanie parametrów hemodynamicznych krążenia tętniczego mózgu na podstawie USG Doppler i badań obrazowych za pomocą uczenia maszynowego" ;

2. "Projekcja zapotrzebowania i liczby lekarzy rodzinnych w Polsce do 2045 roku";

3. „Uwarunkowania wdrożenia opieki farmaceutycznej ze szczególnym uwzględnieniem przeglądów lekowych wdrożonych w ramach koordynacji z Podstawową Opieką Zdrowotną (POZ)” .

Ponadto, w tegorocznym konkursie minigrantów, studenci wnioskują o możliwość realizacji projektu pt. "Identyfikacja motywatorów wyboru kierunku lekarskiego przez uczniów liceów ogólnokształcących jako strategia przeciwdziałania pustyniom medycznym w Polsce".

Zapraszamy do współpracy oraz angażowania się w działalność Koła!